Hikayemiz

Hikayesi, Kurucusu ve Felsefesiyle... Mehry Mu

Güneş Mutlu’nun hayalperest ideallerle 2010 yılında kurduğu Mehry Mu, yerel üretimle hazırlanan, tasarımcının tabiriyle ‘ruhu olan’ çantaların markası. Farklı disiplinlerden zanaatkarlar ile işbirliği sağlanarak elde yaratılan zarif koleksiyonlar, denge içerisindeki nostaljik ve romantik unsurlar ile sevgi ve maceraya dair renkli hikayeler taşıyorlar.

 Mehry Mu’ nun hikayesi, Güneş Mutlu’nun, Psikoloji alanındaki yüksek lisans eğitiminde öğrendiklerine kulak vermesi ve modaya duyduğu karşı konulmaz çekime teslim olmasıyla başladı. Ailesinden gelen girişimci ruhuyla attığı ilk kariyer adımı, moda ve dekorasyon odaklı bir online alışveriş web sitesi oldu ve bu süreç, kendi zevkine hitap eden çantaların eksikliğini fark etmesine yaradı. Mutlu, şiirsel ve şık estetik anlayışını, antropolojiden edebiyata, stil efsanelerinden seyahat kültürüne uzanan çeşitli ilgi alanlarından aldığı ilhamla yoğurdu ve tarif işe yaradı; Mehry Mu tasarımları bugünlerde, Jennifer Lawrence ve Olivia Palermo gibi uluslararası trendsetter isimlerin, Net-à-Porter.com ve Le Bon Marché Paris gibi kült moda adreslerinin ilgi odağı.

 İki çocuk annesi olan Güneş Mutlu, tüm masalsı ve lüks nosyonlarla beraber, markasını insani ve sanatsal değerler üzerine kurdu. Bu idealizmi somutlaştırma amacıyla Mehry Mu, satışlardan elde edilen gelirin bir kısmını, koruma altındaki çocuk ve genç yetişkinlere kol kanat geren Kırmızı Çocuklar Derneği’ne bağışlıyor. Ayrıca, her yeni Mehry Mu sezonu demek koleksiyonerlik kartpostal ve çanta kılıfları demek. Bu konsept çerçevesinde özel eserler üreten sanatçılar arasında; illüstrasyon sanatçısı Paige Gemmel, görsel sanat ikilisi Pınar & Viola, sanatçı ve karikatürist Gürbüz Doğan Ekşioğlu ve çağdaş dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu yer alıyor.

 Neden ruhu olan çantalar? Çünkü Güneş Mutlu her şeyin tek bir kolektif bilinçle birbirine bağı olduğuna inanıyor ve tasarımlarını da bu mucizenin birer parçası olarak görüyor. Dünyanın içinde bulunduğu kaosta Mehry Mu, hayal gücü ve merhamet ile yolunda ilerliyor.

 Mehry Mu... is a love brand.

x